ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Dnia 15 marca 2011 roku odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Hören, Lesen und zugleich Verstehen”, w którym udział wzięli uczestnicy z: Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.

Konkurs organizowany jest już od 3 lat i cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów, gdyż mają oni doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w tym języku obcym, jak również mogą wygrać atrakcyjne nagrody. W tym roku z zadaniami konkursowymi zmagało się 15 uczestników, którzy zaprezentowali wysoki poziom znajomości zarówno słownictwa, jak też zasad gramatycznych. Najwyższe miejsca konkursowe zdobyli:

 I miejsce – Jakub Skrobol z ZSME

II miejsce – Iwona Kieć z ZSEG

III miejsce – ZSOiT

 

ponadto wyróżnienia otrzymali:

Agnieszka Kordecka – ZSOiT

Artur Broniec – ZSEG

Opiekunami konkursu w tym roku byli: mgr Renata Wróbel i mgr Katarzyna Curyło. Mamy nadzieję, że w przyszłości konkurs zgromadzi jeszcze większą liczbę uczestników oraz zachęci jeszcze większe grono osób do wzięcia w nim udziału.