ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

30 listopada 2009r. w sali 116 od godziny 8:40 rozpoczęto zabawy z wróżbami.  Impreza została przygotowana przez uczniów klasy 3 LO. Podczas trwających zabaw można było zakupić placki, ciastka przygotowane przez rodziców uczniów klasy 3 LO oraz ciastka i bułeczki ufundowane przez Annę Znamirowską, Stanisława Bańbora i Piotra Kudelskiego. Wróżby i inne atrakcje przygotowane przez uczniów umożliwiły dobrą zabawę odwiedzającym. Zabawy trwały do 14:40.

"Dawniej większość wróżb miała na celu odsłonięcie tajemnic matrymonialnych, czyli dotyczących przyszłych partnerów życiowych. Czasem wróżebnym był również wieczór 24 listopada, kiedy to św. Katarzyna zaspokajała ciekawość młodzieńców, kilka dni później zaś, św. Andrzej pomagał poznać przyszłość dziewczynom.

Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Dzięki niej możemy kultywować tradycje ludowe, bowiem to co stare w tradycji andrzejkowej harmonijnie splata się z tym, co w naszej kulturze nowe, po to, by łączyć ludzi na wspólnej zabawie."

 

Cały dochód ze sprzedaży ciast i wróżb przeznaczony zostanie na modernizację sali nr 12. 

Udało się uzyskać 261,36 zł. Kwota została pomniejszona o 82,70 zł (wydatki własne uczniów klasy 3 LO).

Ostatecznie dochód z imprezy wyniósł 178,66 zł. Za powyższą kwotę zostanie zakupione godło oraz portret Józefa Piłsudskiego w firmie PERGAMENA.

 Za pomoc dziękujemy