ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Po dobrym ubiegłorocznym przyjęciu przez społeczność uczniowską spektaklu poświęconego refleksji nad polską historią pt.: „Jesienna opowieść”, uczniowie ZSEG pod kierunkiem nauczycieli Pawła Stanka i Anny Gąsior – w ramach Szkolnej Sceny Teatralnej – przygotowali spektakl oparty na II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza. „Dziady” w adaptacji uczniów i nauczycieli ZSEG łączą w sobie elementy dziewiętnastowiecznego misterium i współczesnego ujęcia problematyki dramatu. To z jednej strony metafizyczne przedstawienie, przeniknięte atmosferą niepokoju i tajemnicy, pokazujące pytania o dobro i zło, z drugiej zaś niosące elementy lekkiego żartu z romantycznej konwencji.

 

Szkolna Scena Teatralna po raz kolejny proponuje młodemu widzowi spektakl wierny tradycyjnym odczytaniom i realizacjom utworu Mickiewicza, a równocześnie, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych środków wyrazu teatralnego i ciekawej scenografii, przygotowanej pod kierunkiem pani Anny Linard, przemawiające do współczesnego odbiorcy.

Obsada:

Guślarze: Ewelina Mendala III TD, Katarzyna Urbanek III TE

Chór: Andżelika Barnaś II TE, Natalia Brzęczek II TE, Paulina Mikrut II TE, Paulina Serwińska II TE

Józio: Justyna Piątek III TE

Rózia: Katarzyna Urbanek III TE

Pasterka Zosia: Monika Dudek III TE

Pasterka: Elżbieta Klimek II TE

Widmo: Mariusz Ziaja III TE

Widmo Złego Pana: Grzegorz Orlewski III TE

Sowa: Monika Dudek III TE

Kruk: Paulina Pyrczak III TE