ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

"Christmas time" - klika(naście) dni przed świętami już słychać w radiu, sklepowych głośnikach i autobusach. Ten świąteczny nastrój zawitał w poniedziałkowe popołudnie również do naszej szkoły.

O kilku lat corocznie tuż przed świętami uczniowie wspólnie z pedagogami przygotowują spotkanie wigilijne dla uczniów i pracowników szkoły.

 W tym roku uczniowie klas: 1 Tk, 2 Te oraz 3 Tl zaprezentowali obraz przygotowany pod kierunkiem katechetów naszej szkoły. Świetlica, udekorowana świątecznie przez p. Annę Linard, wypełniła się melodią pastorałek i piosenek świątecznych polskiej muzyki pop. Na scenie zaś, można było obejrzeć wizję Bożego Narodzenia, dziejącego się w dzisiejszych czasach, obraz przyjścia Chrystusa do ludzi współczesnych - z ich problemami, trudnościami, niepowodzeniami i nałogami.

Po przedstawieniu nauczyciele nie kryli wzruszenia. Dobrze jest spotkać się przy wigilijny stole w szkolnej świetlicy, powspominać, posłuchać, pośpiewać pastorałki i kolędy, złożyć sobie świąteczno-noworoczne życzenia.

"Jest taki dzień, na który czekamy wszyscy - Wigilia, święta Bożego Narodzenia" - mówił na wstępie zebranym wychowankom, nauczycielom i gościom Jerzy Feret - dyrektor ZSEG - "Ta krótka chwila zatrzymania się w tym całym przedświątecznym zabieganiu, wspólne spotkanie, śpiewanie kolęd, życzenia niech wprowadzą nas w świąteczny nastrój".

zobacz zdjęcia z wydarzenia