ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

32 Europejskie Spotkanie Młodych w Poznaniu 29.12.2009 - 02.01.2010.

Już po raz czwarty w Polsce zostało zorganizowane Europejskie Spotkanie Młodych z inicjatywy wspólnoty ekumenicznej braci z Taize. Miastem młodych stał się Poznań. Trzy uczennice z naszej szkoły Marta Mikrut (TG), Monika Smęda i Patrycja Kogut (IITN) i s. Agnieszka (katechetka) wzięły udział w tych spotkaniu.

 Przeżyciem ogromnym były ciekawe spotkania z młodymi z całej Europy i nie tylko, doświadczenie innej modlitwy z młodymi, śpiewanie pięknych kanonów, słuchanie Słowa Bożego i modlitwa w ciszy, gdzie hala przepełniona kilkoma tysiącami ludzi potrafiła zamilknąć, by spotkać się z Tym, który jest źródłem prawdziwego zjednoczenia ludzi, czyli z Panem Bogiem, którego poznawałyśmy podczas spotkań w małych grupach międzynarodowych, wymieniając się różnym refleksjami, dotyczącymi np. dlaczego wierzymy? czego pragniemy i czym jest zaufanie Panu Bogu? czego moim zdaniem ludzie najbardziej potrzebują? jakie znam inicjatywy dzielenia się z innymi? dlaczego szukanie sprawiedliwości i pokoju jest dla chrześcijan tak ważne?

Niesamowitym doświadczeniem było zaufanie Panu Bogu w tym do jakiej parafii będzie się przydzielonym i do jakiej trafi się rodziny na zamieszkanie przez czas trwania spotkania. Spotkałyśmy się z ogromną gościnnością ze strony parafii i rodziny, gdzie spędziłyśmy bardzo mile czas.

O tym dokładnie co się działo w Poznaniu w tych wspaniałych pięciu dniach zajrzyj na stronę http://www.przk.pl. Trudno jest oddać atmosferę tamtych dni stąd zachęcamy do obejrzenia tej strony i poczytania o tym czego słuchałyśmy i o czym rozmawiałyśmy.

Jest wiele dróg, którymi można dojść do poznania Pana Boga, trzeba tylko chcieć, umieć słuchać, a przede wszystkim być otwartym na Tego, który chce być poznawany przez nas, a w końcu pragnie, by w Niego wierzono. To On jest jedynym sensem naszego życia.

zobacz więcej zdjęć w naszej galerii