ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

26 listopada w ZSEG odbyła się wieczornica, upamiętniająca obronę Lwowa. Została ona zorganizowana przez Zarząd Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, na spotkaniu więc obecni byli przede wszystkim licznie przybyli członkowie i sympatycy Towarzystwa. Gościliśmy również przedstawicieli szkół współpracujących z tą organizacją.

 Głównym tematem spotkania był przebieg obrony Lwowa, który został omówiony bardzo precyzyjnie, z wykorzystaniem map i tekstów źródłowych. Poznaliśmy więc dylematy dowódców i bohaterskie postawy żołnierzy. Zagadnienia te, przybliżyli uczniowie ZSEG: Kinga Kantor, Wioletta Koza, Michał Latocha, Mateusz Kryczka i Sławomir Sępek z kl. IV tg. Całość programu, przygotowanego przez p. B. Romaniewską, wzbogaciły nagrania piosenek i recytacje wierszy, w wykonaniu harcerek z Gimnazjum im. Orląt Lwowskich.

Wśród gości, obecny był p. Bronisław Wiatr, którego fotografie Lwowa z lat 70-tych zaprezentowano na towarzyszącej uroczystości wystawie. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem.

Jak zwykle – spotkanie zakończyły rozmowy przy herbacie i poczęstunku, przygotowanym przez pp. Małgorzatę Hołdę i Barbarę Jurczyk.

Nad przygotowaniem uczniów i wystrojem świetlicy czuwały pp. M. Bystrowska, A. Linard oraz M. Skrabacz.