ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Hej, za rok matura,

Za pół roku.
Już niedługo, coraz bliżej,
Za pół roku.
Minęła studniówka
Z wielkim hukiem.
Czas ucieka i matura
Coraz bliżej.  

Wszyscy doskonale znamy utwór Czerwonych Gitar pt. „Matura”, który co roku towarzyszy kolejnym rocznikom maturzystów.

Jednym z ważniejszych dni w życiu przyszłych abiturientów jest Bal Studniówkowy. Tak mnóstwo przygotowań na wiele miesięcy wcześniej, by ta jedyna noc została w pamięci jak najdłużej.

Znalezienie odpowiedniego stroju, fryzjer, makijaż, krawat wszystko jak najpiękniejsze by tego wieczoru lśnić. Panie prezentują najnowsze trendy sukni, kawalerzy błyszczą elegancją. Uśmiechy na twarzach, radość i ostatnie chwile beztroski. Ostatni bal dzieciństwa - pierwszy bal otwierający dorosłe życie.

 

W Naszej Szkole odbyły się już dwie studniówki. Cztery klasy to piękne wydarzenie mają już za sobą.

W piątek 08. 01. 2010 r. w hotelu „Bristol” odbył się Bal Studniówkowy klasy maturalnej XIII Liceum Ogólnokształcącego. Wszyscy przybyliśmy na miejsce uśmiechnięci i elegancko ubrani, (całkowicie odmienieni ), ale także podenerwowani pierwszym tanecznym występem na parkiecie, który mieliśmy zaprezentować przed zaproszonymi gośćmi. Tuż po godzinie dziewiętnastej rozpoczęliśmy tradycyjny taniec studniówkowy – POLONEZA. Następnie nasze koleżanki Natalia Filipowska i Natalia Kielian powitały Rodziców i Grono Pedagogiczne. Następnie Pan Dyrektor Jerzy Feret uroczyście otworzył Bal Studniówkowy życząc wszystkim wspaniałej zabawy, a nam w szczególności pomyślności na maturze. Po wspólnym toaście wręczyliśmy przybyłym nauczycielom róże, aby wyrazić w ten sposób wdzięczność za trud, który włożyli w naszą edukację, wychowanie oraz przygotowanie do życia w społeczeństwie.

Tak właśnie rozpoczęliśmy naszą studniówkę. Tańce trwały do białego rana. Uczestniczyli w nich nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele i dyrekcja. Najważniejsze było to, że bawiliśmy się wspólnie ciesząc się razem naszą radością.

 Po Balu Studniówkowym pozostaną nam piękne wspomnienia i płyta, dzięki której będziemy mogli przeżywać te piękne chwile na nowo.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta noc była wyjątkowa i niepowtarzalna. Jesteśmy również wdzięczni nauczycielom, którzy zechcieli wraz z osobami towarzyszącymi dzielić z nami te wspaniałe chwile.

3 LO Katarzyna Kędzior

 Następnego dnia w sobotę 09. 01. 2010 r. w Dworku Modrzewiowym przy hotelu "Cristal Park" pełni radości przybyli maturzyści klas IV TE, IV TH oraz IV TT wraz z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym. Wieczór rozpoczęła Marlena Adamczuk z klasy IV TE witając serdecznie Gości. Dyrektor Pan Jerzy Feret uroczyście otworzył Bal , a następnie zabrali głos przedstawiciele Rodziców – Pani Barbara Wójcik oraz Pan Krzysztof Wilk.

 Bal Studniówkowy uświetnił występ uczniów z klasy IV TE, którzy przygotowali krótką część artystyczną. Zabawnie przedstawione skecze przysporzyły wszystkim wiele dobrego humoru. Charakteryzacja uczniów biorących udział w skeczach została odpowiednio rozpoznana i dopasowana i do poszczególnych lekcji. Aktorzy spisali się na medal 

 Atmosfera panująca na Balu była cudowna. Wszystko zostało przygotowane z największą starannością. Do samego rana wszyscy mieli wyśmienite humory i dużo energii do tańczenia. Jedyny minus ? Fakt, że już ten wieczór jest za nami, minął za szybko, ale tak jest przy dobrej zabawie.

 Życzę wszystkim tak udanego wieczoru jak ten, który miałam okazję przeżyć. Ten Bal zapisze się pod znakiem szczęścia w naszych sercach i pozostanie w nich na długie, długie lata.

4 TE Marlena Adamczuk