ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Geothe-Instytut w Krakowie w Krakowie był organizatorem seminarium podsumowującego projekt "Narodowy socjalizm i Holokaust" realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach Programu EUROPA DLA OBYWATELI 2007/2013 - Kultura i Edukacja. Seminarium zostało przeprowadzone 29. 09. 2009 roku w budynku Geothe-Instytut w Krakowie - Rynek 20.

Przywitania uczestników seminarium w sposób uroczysty dokonali:

- dr Roland M. Goll - dyrektor Goethe Institut w Krakowie,

 

- dr Isabel Röskau-Rydel - Centrum Polsko-Niemieckie w Krakowie,

 

- dr Piotra Trojański - Centrum Polsko-Niemieckie w Krakowie.

 

Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchania wykładu prof. dr hab. Jana Rydla, UJ na temat: „Aresztowanie krakowskich profesorów 6 listopada 1939 roku - historia wydarzeń i upamiętnienia”. Po przerwie zostały zaprezentowane prezentacje dotyczące projektów edukacyjnych realizowanych w szkołach a dotyczących nauczania o czasach narodowego socjalizmu i Holokaustu.

Józef Parys