ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Tarnowski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego przygotował konkurs na wzór podobnego organizowanego w Warszawie na najlepszego wychowawcę roku. Przychylną opinię wyraził Wydział Edukacji UMT oraz osobistą pani wiceprezydent Dorota Skrzyniarz.

Konkurs rozstrzygnięty został w czterech kategoriach:

- Przedszkole,

- Szkoła Podstawowa,

- Gimnazjum,

- Szkoła Ponadgimnazjalna.

 

W siedzibie tarnowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego przy ulicy Piłsudskiego 24 można było składać koperty z dokumentacją opisującą kandydata na najlepszego wychowawcę roku w Tarnowie (działalność wychowawcza, społeczna, oraz realizowane programy edukacyjne). W przypadku naszej szkoły uczniowie klasy 2 LO, rodzice młodzieży z tej klasy przy pozytywnej opinii pana dyrektora Jerzego Fereta zgłosili kandydaturę Józefa Parysa do wyżej wymienionego konkursu.

Nadmienić należy również, że władze PCK w Tarnowie również przedstawiły swoją opinię na temat działalności społecznej Józefa Parysa w siedzibie ZNP. Po upływie czasu przeznaczonego na składanie dokumentacji Kapituła konkursu w skład której weszli: przedstawiciele UMT, "Dziennika Polskiego", Sejmiku Uczniowskiego, Młodzieżowej Rady Miasta Tarnowa oraz ZNP wybrano zwycięzców konkursu na najlepszego "Wychowawcę roku 2009".

Najlepszym wychowawcą roku 2009 w szkołach ponadgimnazjalnych został nasz nauczyciel (historii i WOS-u) mgr Józef Parys.

Przyznanie tytułu "Najlepszy Wychowawca Tarnowa 2009" odbędzie się 14 października 2009 roku w Sali Lustrzanej o godz. 17:00