slajd2019

A A A

"Nasze serca istnieją dla Ciebie, Boże, i nie zaznają spokoju, dopóki nie spoczną w Tobie" - to wypowiedź św. Augustyna, który po wielu latach błądzenia odnalazł Boga. 

Młodość często bywa buntownicza, neguje tradycje i wartości przekazywane w domu rodzinnym. Lata młodzieńcze rzadko są wolne od przeżywania dramatycznych duchowych rozterek. Wiara zasiewana przez rodziców w dziecięcych sercach bywa tylko do czasu posłusznym spełnianiem ich oczekiwań. Zdarza się, że jest odbiciem ich wiary. Jednak, aby doświadczyć prawdziwej bliskości Boga i pragnienia Jego obecności, trzeba czegoś szczególnego - trzeba osobiście odpowiedzieć na wyzwanie i świadomie przyjąć Go jako swego Pana.

 

Sprostaniu temu wyzwaniu i próbie odpowiedzi na nurtujące wielu pytania, dopomóc miały rekolekcje wielkopostne przeprowadzone dla naszej szkoły w dn.8-10 marca br. w parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Tarnowie. Ćwiczeniom rekolekcyjnym przewodził wieloletni katecheta szkół ponadgimnazjalnych, obecnie dyrektor RDN Małoplska - ks. Krzysztof Orzeł.

W kolejnych dniach wielkopostnego zmagania o lepsze przeżywanie siebie, "odkurzaliśmy" w sobie świadomość że warto żyć (dzień I), warto kochać (dzień II) i warto wierzyć (dzień III). Bardzo dobra atmosfera i wysoka frekwencja uczniów, dają bardzo pozytywny obraz religijności uczniów naszej szkoły - tak skrzętnie skrywanej na codzień, zarówno w czasie zajęć jak i przerw międzylekcyjnych.

Pozostaje żywić nadzieję, że rekolekcje owe nie pozostaną bezowocnymi - lecz przeciwnie - wydadzą błogosławiony owoc, u jednych 10-krotny, u innych 60-krotny, u jeszcze innych (daj Boże) 100-krotny.

ks. Maciej