ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Jak wiadomo od dawna, pierwszoklasiści w nowej szkole nie mają łatwo. Nowe otoczenie, Profesorowie, wymagania ect. Ich żywot został jeszcze dodatkowo „umilony” przez starszych kolegów. Jak przez ostatnie 3 lata – tak i w tym roku odbył się „Chrzest Pierwszoklasistów” w Naszej Szkole. Impreza miała na celu zapoznać z jedną z wielu tradycji, jakie są „pielęgnowane” i kontynuowane.

 W zawodach uczestniczyli reprezentanci następujących klas : I TE , I TD , I TK , I TN,  I TG , I EK , I ZK ,I CS, I HM . Wszystko przebiegało pod czujnym okiem komisji przyznającej punkty- nic się przed Nimi nie ukryło ;)  Jury składało się z następujących osób :

Prof. Dorota Bargieł - Kurowska

Wioleta Podraza  4 TE

Żaneta Kubala 4 TE

Daniel Kowerko 4 TE

Agata Curyło 4 TE

Jak zawsze mimo początkowego chaosu udało nam się opanować całą sytuację  i nie wystraszyć  Pierwszoklasistów. Podczas całej imprezy umilał nam czas zespołu "Total Spontan Band".

Pierwszą konkurencją były pytania różnorakie- wymagające precyzyjnej odpowiedzi, ale również były takie, które miały poruszyć wyobraźnię i inteligencję Naszych Kotów J Kolejnymi konkurencjami, które przeprowadziliśmy były m.in.

1. Picie mleka na czas,

2. Dmuchanie balonu napełnionego mąką do momentu aż pękł

3. Owijanie kotka papierem toaletowym

4. Ukazanie swych umiejętności tanecznych

5. Wydmuchiwanie piłeczki z miseczki - zaskoczeniem dla zawodników była mąka

Pierwszoklasiści mimo pierwszego lęku przed „nieznanym” później bardzo mocno się rozruszali i chętnie brali udział w rywalizacji. Największy aplauz zebrała konkurencja dotycząca tańca. Zawodnicy spisali się naprawdę rewelacyjnie.

Podczas konkurencji z piłeczkami w miseczkach po brzegi wypełnionych mąką także było wiele radości. Zawodnicy jak i organizatorzy byli nią pokryci w dużej mierze, ale nad czystością czuwał cały sztab pomocników. Przebieg całej imprezy przysporzył dużej ilości śmiechu i radości

Po obradach Szanownego Jury zwycięzcami okazali się reprezentanci  klasy 1 TK. Wygraną było „np” dla całej klasy w wybranym przez nich dniu.

A oto przysięga klas pierwszych:

Ja nędzny i brudny kotek,

śmierdzący jeszcze od szprotek,

przysięgam na swoją przepoconą koszulę

i rozum, którego brak w ogóle,

że będę chodził rozchmurzony i wesoły

dopóki nie skończę kiedyś tej szkoły.

Ja kot szarobury z opuszczoną kitą

z łatkami na pupie i mordką obitą

obiecuję, że będę posłuszny i bez złości

dla swych starszych kolegów pełen uległości.

Przysięgam!

 

Paulina Pyrczak

Monika Dudek