ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Jak wiadomo od dawna, pierwszoklasiści w nowej szkole nie mają łatwo. Nowe otoczenie, Profesorowie, wymagania, et cetera... Ich żywot został jeszcze dodatkowo „umilony” przez starszych kolegów. Jak przez ostatnie dwa lata – tak i w tym roku odbył się „Chrzest Pierwszoklasistów” w Naszej Szkole. Impreza miała na celu zapoznać z jedną z wielu tradycji, jakie są „pielęgnowane” i kontynuowane.

 W zawodach uczestniczyli reprezentanci następujących klas : I TE, I TD, I TK, I TN, I TG, I EK, 1 zk,1 cs. Wszystko przebiegało pod czujnym okiem komisji przyznającej punkty- nic się przed Nimi nie ukryło ;) Jury składało się z następujących osób :

Prof. Agnieszka Secchi,

Aleksandra Kosman (3TL)

Paulina Pyrczak (3TE --> niestety tylko przez 1 godzinę),

Bartosz Bator (3 TL),

Krzysztof Bober ( 3 TL),

Marcin Harańczyk ( 2 TK)

Bartosz Sroka ( 3 TK).

Jak zawsze mimo początkowego chaosu udało nam się opanować całą sytuację 

i nie wystraszyć Pierwszoklasistów. W ramach „miłych początków” otrzęsiny rozpoczął występ Daniela Pochronia z klasy 2 TK. Przerwy pomiędzy konkurencjami umilał nam Zespołu "Total Spontan Band" [w składzie : Marcin Harańczyk (2 TK) - perkusja, wokal , Filip Rutkiewicz ( 2 TD) – gitara, Bartek Sroka ( 3TK) – bas.]

Pierwszą konkurencją był quiz wiedzy o szkole. Pytania różnorakie- wymagające precyzyjnej odpowiedzi, ale również były takie, które miały poruszyć wyobraźnię i inteligencję Naszych Kotów J Kolejnymi konkurencjami, które przeprowadziliśmy były m.in. picie mleka na czas, wykonanie artystyczne utworu „Wlazł Kotek na płotek” 

czy skonsumowanie jabłka również na czas.

Pierwszoklasiści mimo pierwszego lęku przed „nieznanym” później bardzo mocno się rozruszali i chętnie brali udział w rywalizacji. Największy aplauz zebrało współzawodnictwo w wydmuchiwaniu piłeczki pingpongowej z miseczki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, iż miseczka była wypełniona po brzegi… mąką :)

 Zawodnicy jak i sami organizatorzy byli pokryci nią w dużej mierze, na szczęście nad czystością czuwał cały sztab pomocników. Przebieg całej imprezy przysporzył dużej ilości śmiechu i radości.

 Po obradach Szanownego Jury zwycięzcami okazali się reprezentanci 

klasy 1 TE: Marcin Placek oraz Patryk Winiarski.

 Oczywiście jest to wielki skrót całej "imprezy". Szczególne podziękowania dla głównych organizatorów: Samorządu Szkolnego, klasy 3TL oraz 4TE :)

 

Marlena Adamczuk 4 TE

Więcej zdjęć w galerii.