ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Polak Węgier dwa bratanki…

Myślę, że każdy zna to hasło, które krótko opisuje historię dwóch narodów, Polski i Węgier. Właśnie historia jest meritum, tym co skłoniło dwie trzyosobowe drużyny z naszej szkoły do udziału w Międzynarodowym Konkursie o współpracy Polaków i Węgrów od początku pierwszej wojny światowej do zakończenia drugiej. Jak już powiedziałem był to konkurs międzynarodowy, to właśnie dało tej szóstce uczniów możliwość wyjechania nad Balaton, by tam dokończyć dzieła swej przedwakacyjnej pracy.
               

Tak więc 17 sierpnia udaliśmy się do miejscowości zwanej Zanka, w pobliżu Vesprem tuż nad samym Balatonem. Przywitali nas bardzo ciepło, rozeszliśmy się do pokoi, zjedliśmy kolacje w wspólnej stołówce i po męczącej podróży udaliśmy się do łóżek, by w ciągu następnych dni móc spokojnie poświęcić czas na naukę, leniuchowanie nad cieplutkim Balatonem, rejs statkiem i integracje z naszymi dalekimi pobratymcami. Konkurencja była duża, więc niestety tylko Kinga z Mariuszem dostali się do wielkiego finału, gdzie rozmawiając o historii dwóch krajów z największymi autorytetami w tej dziedzinie między innymi z prof. Istvanem Kovacsem, walczyli o podium. Jednak jak już wspomniałem nie było łatwo, a sam udział w finale był sukcesem, więc wielkie brawa dla tej dwójki.
               Jak zawsze wszystko co dobre szybko się kończy, dnia 21 października po wielu atrakcjach, kilku dniach nerwów i zabaw nad Balatonem wróciliśmy do Polski. Dziękujemy Pani profesor M. Szubie za opiekę nad uczestnikami konkursu, uczestnikom za wspaniałą walkę w konkursie.

 

Kilka zdjęć;)