A A A

Ogólnopolski konkurs historyczny

Fundacja "Wiedza i Praktyka" wraz z Wydawnictwem "Wiedza i Praktyka" są organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego dla młodzieży ponadgimnazjalnej pod nazwą "Historia i Życie".
VII edycja konkursu realizowana w roku szkolnym 2011/2012 nosiła hasło: "Usłyszane przy stole, znalezione w szufladzie czyli przeszłość w rodzinnej pamięci". Uczennice naszej szkoły Anna Bodura i Kinga Kutek z obecnej klasy II EH zostały laureatkami tegoż konkursu. Anna Bodura  i Kinga Kutek pod opieką mgr Marty Marszalskiej przygotowały pracę pt. "Pamięć o II wojnie światowej i jej konsekwencjach" i zajęły III miejsce w kategorii: praca zbiorowa.
7 września 2012 roku odbyła się Gala Finałowa w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, w czasie której podsumowano wyniki konkursu i rozdano (cenne) nagrody. Wyjazd do Warszawy był bardzo udany; zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Stolicy, zwiedziliśmy z przewodnikiem Muzeum Wojska Polskiego, spotkaliśmy wielu ciekawych ludzi. Już dziś deklarujemy udział w następnej edycji.