ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A


Dni Lwowa w Tarnowie Anno domini 2012 przypadły na 25 i 26 maja. Program zaś skupiał uwagę uczestników tego święta na humorze Lwowa. Jak co roku, tak i tym razem w Sali Lustrzanej zgromadził się spory tłum członków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich o. w Tarnowie oraz zaproszonych przez nich gości, także z Ukrainy i Wrocławia.

Na widowni zobaczyć można było reprezentantów różnych grup wiekowych, gdyż do grona szkół, noszących imię Orląt Lwowskich, dołączyła Szkoła Podstawowa w Brzozówce. Wszystkich przybyłych serdecznie witały panie prezes Halina Żmuda i Bogusława Romaniewska, powitał także zebranych w imieniu władz miasta pan prezydent Ryszard Ścigała. Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny, do którego wstęp stanowił odczyt na temat lwowskiego humoru. Następnie głos oddano przedstawicielom młodzieży reprezentującej poszczególne szkoły tj. Gimnazjum nr 1 w Tarnowie, ZSEG oraz VI LO.

Najwięcej radości sprawił zgromadzonym żywiołowy występ uczniów z Brzozówki, którzy zaprezentowali lwowskie piosenki przy akompaniamencie akordeonu i fortepianu. Taniec, śpiew, muzyka – to wszystko zostało przez widzów nagrodzone rzęsistymi brawami. Nie bez znaczenia była też uwaga profesjonalisty - który stwierdził, że ten występ to dowód na to, że pojawiają się … godni następcy.

Reprezentujący naszą Szkołę uczniowie klasy I TK: Joasia Kloch, Dominik Bodzioch, Łukasz Kuciel i Patryk Piotrowski przedstawili postacie lwowskich batiarów i uroki bałaka… Zadanie nie było najłatwiejsze, ale wszyscy wywiązali się z niego znakomicie, prezentując nie tylko dobre umiejętności aktorskie (a trema była…duuuża, tym bardziej, że w trzecim rzędzie z prawej zasiadała nasza pani dyrektor Krystyna Pantera oraz emerytowany dyrektor pan Władysław Braty z panią Danutą Braty, także byłą nauczycielką ZSEG, dziś zaangażowaną w działalność TMLiKPW). Nasi panowie zaprezentowali również stroje, typowe dla lwowskiej ulicy okresu międzywojennego, kto wie, może otwierając najnowszy trend w modzie XXI w.

Na koniec wszyscy uczestnicy wspólnie, całkowicie zapomniawszy o tremie, zaśpiewali znaną piosenkę: Tylko we Lwowie. Nikt ze zgromadzonych na sali nie miał wątpliwości, że to prawda…

Zdjęcia z wydarzenia do obejrzenia w naszej galerii