A A A

W sobotę 14 maja przepiękna pogoda i bezchmurne niebo zachęciły mieszkańców Tarnowa do udziału w czwartym już pikniku historycznym, którego patronem był Hetman Jan Tarnowski. Impreza została przygotowana przez Radę Osiedla „Starówka” oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie. W obchodach uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ekonomiczno–Gastronomicznych.

Dzień Hetmański obfitował w różnorodne wydarzenia, między innymi turniej łuczniczy, walki rycerskie, pokazy średniowiecznych rzemiosł, spektakl teatralny oraz barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta.
Jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji pikniku było zaproszenie na poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i uczniów ZSEG. W Kuchni Hetmańskiej serwowano wspaniałe i smaczne dania. W menu znalazły się: żurek hetmański z kiełbaską, pajda chleba za smalczykiem i kiszonym ogórkiem. Zainteresowanie wybornymi daniami było przeogromne. Uczniowie niezmordowanie wydawali kolejne porcje doskonałego żurku i częstowali przybywających na imprezę gości do samego wieczora.

Galeria