A A A

W czerwcu 2019r. członkowie Klubu Europejskiego włączyli się w kampanię Komisji Europejskiej #RaiseYourPencil, która ma zachęcić młodych Europejczyków do wyrażenia solidarności z rówieśnikami spoza UE, którzy z powodu sytuacji kryzysowych w swoich małych ojczyznach nie mogą uczęszczać do szkoły.

Obecnie z powodu konfliktów zbrojnych lub klęsk żywiołowych ok. 75 mln dzieci na całym świecie ma ograniczony dostęp do edukacji lub w ogóle nie chodzi do szkoły. W 2019 roku Komisja zdecydowała się przeznaczyć rekordową kwotę 164 mln euro na pomoc edukacyjną dla dzieci z obszarów objętych konfliktami i klęskami żywiołowymi.
Wszyscy mogą  włączyć się w kampanię. Wystarczy zamieścić w mediach społecznościowych zdjęcia z ołówkiem – uniwersalnym symbolem szkoły i edukacji – i dodać hasztag #RaiseYourPencil oraz tag @eu_echo.   Kampania potrwa do końca września 2019r.

Małgorzata Krzemińska