A A A

9 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej i jest to święto każdego z nas. Dlatego w piątek 10 maja Klub Europejski wraz z Panią M. Krzemińską i K. Curyło przygotowali kilka atrakcji dla uczniów naszej szkoły by uczcić ten dzień.

Na głównym holu szkoły pojawiła się prezentacja dotycząca Unii Europejskiej jak również 15 rocznicy przystąpienia Polski do UE. Uczniowie 6 klas mieli możliwość wzięcia udziału w internetowym quizie „Jak wiele wiesz o UE?” i sprawdzić swoją wiedzę. Najpierw rozwiązywali quiz na poziomie dla początkujących, a najlepsze klasy również na poziomie eksperckim. Najlepsza okazała się klasa 2TE, która zdobyła najwięcej punktów. Zainteresowaniem cieszyła się także specjalnie przygotowana ankieta przeprowadzona przez 10 członków Klubu Europejskiego, w której 70 uczniów naszej szkoły odpowiedziało na 2 pytania: „Z czym kojarzy Ci się Europa?” oraz „W którym kraju europejskim chciałbyś mieszkać i dlaczego?” Odpowiedzi na pytania były różne, ale najczęściej Europa kojarzy się młodym ludziom ze swobodnym przemieszczaniem się i podróżami bez paszportu jak również z dofinansowaniami i pomocą oraz flagą z 12 gwiazdami. Natomiast najczęściej wybieranym krajem do życia została Polska, a zaraz za nią pojawiły się Hiszpania i Francja.
Organizator: Małgorzata Krzemińska

Galeria