A A A

Etap wojewódzki Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz odbył się 8.01.2019 r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie. Laureatami turnieju kucharzy okręgu Krakowskiego zostali nasi uczniowie z kl. 3zk Łukasz Habel zajmując I miejsce i Oliwia Kwiek zajmując II miejsce.

W dniach 24-26.04.2019r. w Zabrzu w Zespole Szkół Spożywczych odbył się finał II Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Do finału zakwalifikowało się 13 uczniów. Turniej obejmował część pisemną w formie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu danego zawodu oraz z części praktycznej, w której kucharze w ciągu 150 minut wykonywali zakąskę wielkanocną oraz danie zasadnicze z mięsem wieprzowym w roli głównej w dwóch powtórzeniach. W ocenie jurorów poziom turnieju był wysoki. W tej rywalizacji uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni zajmując 4 miejsce - Łukasz Habel i 5 miejsce- Oliwia Kwiek.
Gratulujemy naszym Laureatom II Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz i życzymy dalszych sukcesów w pogłębianiu arkan wiedzy związanej z wybranym zawodem.

Z. Januś A. Migdał

Zobacz zdjęcia