110 braz
   REKRUTACJA  NA  ROK  SZKOLNY  2022/2023   
    sekretariat młodzieżowy czynny w godz.:  8:00 - 15:00, tel. 14 636 10 77, wew. 26    
A A A

20 marca 2019 r. odbyła się XIII WAMPIRIADKA w ZSEG.
Znów chętnych dużo więcej niż można było się spodziewać - 76 osób.
Oddano 11700 ml krwi - najcenniejszego leku dla drugiego człowieka.

Dzisiejsze zaangażowanie młodzieży i pracowników szkoły dało nadzieję na zdrowie i życie wielu potrzebującym. W tym roku przypada 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża a honorowe krwiodawstwo jest statutową częścią jego działalności, organizacja tej akcji to wkład naszej społeczności w ten jubileusz. Oddawanie krwi to gest solidarności z potrzebującymi, krew zawsze była, jest i będzie potrzebna. Kochamy pomagać i pomagamy, niesiemy dobro i pomoc. Są  to akcje nieocenione i zawsze warte wspierania. W naszej szkole staramy się popularyzować idee, którymi kieruje się PCK. Prawie każdy z nas miał na jakimś etapie życia kontakt z PCK, którego misją jest pomaganie od spraw drobnych po ratowanie ludzkiego życia - my daliśmy dziś tego przykład i jesteśmy z tego dumni.
Mieć taką młodzież to zaszczyt, robicie rzeczy, których niewielu ma odwagę zrobić, spełniacie się w aspekcie wychowawczym, humanitarnym po prostu czysto ludzkim.

Dyrekcja Szkoły i Sz. K. PCK/HDK.