ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W dniu 20 grudnia 2018 r. wszyscy uczniowie i nauczyciel szkoły uczestniczyli w jasełkach szkolnych „Nadzieja, która dała wolność”. Jasełka przygotowane w roku, w którym obchodziliśmy 100-lecie Niepodległej, raz jeszcze przypomniały polską historię od czasów piastowskich przez wielkość Jagiellonów, potem okres zaborów i niepodległościowych zrywów, radość odzyskanej wolności, tragedię II wojny światowej, aż po rzeczywistość współczesnych uczniów ZSEG.

Czas Wigilii, Bożego Narodzenia był zawsze czasem szczególnym, niósł nadzieję, przypominał najbliższych, uczył ufności, nawet wtedy, gdy na zesłaniu, w obozach i więzieniach opłatkiem był czarny chleb, a kolędy śpiewano ze ściśniętym gardłem i łzami w oczach. Spektakl przygotowany przez uczniów z klas: I TE, I TT, I TD, II TE, II TD, II DH, III TT, 3zc, 3 zk, został przyjęty niezwykle ciepło przez szkolną społeczność, a nabrał on szczególnego blasku i lirycznej zadumy dzięki występowi pani Kasi Kołodziej. Jasełka przygotowane zostały pod kierunkiem nauczycieli: s. Marty Drobienko, ks. Marcina Gryzły, Anny Gąsior i Katarzyny Curyło.
ZOBACZ ZDJĘCIA