ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W dniu 8 stycznia w  Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie Kucharz i Cukiernik.

Laureatami turnieju kucharzy zostali nasi uczniowie z klasy 3 zk - Łukasz Habel zajął I miejsce, a Oliwia Kwiek II miejsce. Turniej cukierników reprezentowała Justyna Pieczarka z klasy 3 zc, która zajęła III miejsce. Eliminacje obejmowały część pisemną w formie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu danego zawodu oraz część praktyczną, w której kucharze wykonywali "Wariacje z wieprzowiny" natomiast cukiernicy pracowali w temacie "Rzemiosło - nasza przyszłość". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów kucharzom na etapie ogólnopolskim, który odbędzie na wiosnę.

opiekunowie: B.Jurczyk, A. Migdał, Z. Januś