ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Dnia 11 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się KONKURS ZE ZNAJOMOŚCI ZWYCZAJÓW BOŻONARODZENIOWYCH W KRAJACH EUROPEJSKICH. W konkursie udział wzięli reprezentanci klas: 1 TE, 1 TT, 2 DH, 2 BC, 2 BK oraz członkowie Klubu Europejskiego. 3-osobowe drużyny musiały wykazać się znajomością tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych w różnych krajach europejskich.

Pierwszy etap dotyczył znajomości potraw i napojów serwowanych w czasie świąt. Natomiast w kolejnym etapie uczniowie rywalizowali między sobą rozwiązując na czas quiz internetowy, opracowany przez organizatorów konkursu. Była to również świetna okazja do sprawdzenia umiejętności językowych poprzez wykazanie się znajomością tekstów kolęd w językach obcych. Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:
I miejsce – klasa 1 TE
II miejsce – klasa 2 DH
III miejsce – klasa 2 BC
IV miejsce – klasa 2 BK
V miejsce – klasa 1 TT
Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki dla całej klasy oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji za rok!
Organizatorzy: Pani Małgorzata Bystrowska oraz Pani Katarzyna Curyło we współpracy z Klubem Europejskim.