ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Amnesty International w ZSEG

W piątek – 7 grudnia w sali 115 organizujemy w naszej szkole Maraton Pisania Listów, by pomóc odważnym kobietom, których życie i wolność są zagrożone. Jest to największa globalna akcja w obronie praw człowieka.

Podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw (Maroko, Wenezuela,, Brazylia, RPA, Ukraina, Kirgistan, Irak, Indie, Kenia i Polska). To kobiety, które odważnie przeciwstawiły się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.
Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda się poprawić los naszych bohaterek, gdyż pod wpływem takich akcji i milionów wysłanych listów, już wielu aktywistów działających w obronie praw człowieka zostało uwolnionych z więzień.
Będziemy pisać apele do władz domagając się natychmiastowych działań oraz listy solidarnościowe do osób, których prawa są łamane, by wiedzieli, że nie są sami. (Na Maratonie będą dostępne wzory listów, które pomogą w ich napisaniu).

Akcję organizuje Klub Europejski wraz z Samorządem Szkolnym.
Więcej informacji na plakatach oraz u Pani Małgorzaty Krzemińskiej.
Pisanie listów przynosi efekty. Dołącz do nas w tym dniu!