ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W dniu 9 listopada społeczność szkolna ZSEG – Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele – z radością świętowała Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Dla nas to dzień tym bardziej szczególny, że patronem Szkoły jest Marszałek Józef Piłsudski, którego uważa się za ojca naszej niepodległości. Stale mamy w pamięci jego słowa, które czytamy codziennie, wchodząc do budynku szkolnego: „Kto nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.
Akademia przygotowana przez klasę I TE i szkolny zespół muzyczny pod kierunkiem nauczycieli: pani Anny Gąsior, siostry Marty Drobienko, ks. Marcina Gryzło i pani Małgorzaty Skrabacz, przypomniała pokolenia tych, dzięki których niezłomności, wierności tradycji i walce Polska odzyskała w roku 1918 wolność po latach niewoli. Program zatytułowany „Twarze Niepodległej” przypomniał zarówno wielką narodową historię, jak i historię Tarnowa, udział uczniów naszej szkoły, wówczas Krajowej Szkoły Kupieckiej, w walce o niepodległe państwo. Uczniowie przedstawili na szkolnej scenie spotkanie pokoleń, przeszłości i teraźniejszości. Akademia zakończona została polonezem, którego w pierwszej parze poprowadził Pan Dyrektor Jerzy Feret z uczennicą z dawnej Szkoły Kupieckiej, w drugiej parze Pani Wicedyrektor z uczniem przypominającym o Patronie naszej Szkoły Marszałku Józefie Piłsudskim. Do pięknego wykonania poloneza uczniów z całej szkoły przygotowywani nauczyciele wychowania fizycznego: pani Agnieszka Salawa, pani Aleksandra Jarzwiec, pani Beata Nowak, pani Urszula Kania, pan Józef Hanus i pan Sebastian Dembicki. 

Ten świąteczny dzień połączony został ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych, by i oni w to szczególne święto 100 lat naszej niepodległości włączyli się w wielki szereg pokoleń tworzących naszą kulturę, dziedzictwo, także naszą szkołę – to wszystko, co wiążemy ze słowem OJCZYZNA.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było odśpiewanie wraz uczniami szkół w całej Polsce narodowego hymnu, gdy wspólnie powtarzaliśmy te tak ważne dla nas słowa: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”.
Całość obchodów włączona została w projekt „Rok dla Niepodległej”.
ZOBACZ ZDJĘCIA