ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W dniu 24 października chętni uczniowie z klasy 1 BC, 2 BC, 3 ZC 1TD i 2 DH wraz opiekunami już kolejny raz z rzędu odwiedzili tortowe targi cukiernicze w Polsce. Tego roku zaprezentowano ponad 500 prac.

Cake Festival Poland 2018 Katowice to międzynarodowa impreza branżowa w Polsce dla dekoratorów ciast i tortów. Festiwal skierowany jest zarówno do pasjonatów i profesjonalistów.Festiwal stanowi okazję do wymiany doświadczeń, podpatrzenia najnowszych trendów w zakresie technik oraz surowców, które można również nabyć na miejscu. Właśnie tam można spotkać, a także podejrzeć prace największe światowe sławy sztuki dekorowania, a także samemu pokazać swój talent, startując w konkursie.
W trakcie targów odbył się konkurs w kategoriach, m.in.: tort 3D, tort weselny, jadalne figurki, torty okolicznościowe, torty wykonane przez dzieci oraz ciastka i muffiny dekoracyjne.
III Międzynarodowemu Festiwalowi Dekorowania Tortów w Polsce towarzyszyło wiele pokazów sztuki cukierniczej prowadzonych przez dekoratorów z całego świata min. modelowanie figurek, dekoracje z papieru jadalnego, dekoracje z wykorzystaniem aerografu. Na stoiskach wystawców można było nabyć artykuły i akcesoria cukiernicze.
Zapraszamy do fotorelacji.

Agnieszka Migdał