ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Sushi potrawa japońska złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym oraz najróżniejszych dodatków w postaci, przeważnie surowych: owoców morza, wodorostów nori, kawałków ryb, warzyw, grzybów, a także omletu japońskiego (tamago-yaki), tofu, ziarna sezamowego.

Ze względu na bardzo krótki termin przydatności do spożycia, w restauracjach japońskich jest przygotowywana po dokonaniu zamówienia.
Dzisiaj 27 uczniów z klas gastronomicznych wzięło udział w szkoleniu z  zakresu sporządzania sushi. Szkolenie przeprowadził Michał Ciszek  kucharz pracujący w hotelu Heron w Gródku nad Dunajcem. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z surowcami wykorzystywanymi do przygotowania sushi. Przyrządzanie tej potrawy jest niezwykle interesujące. W restauracjach goście mogą przyglądać się wyczynom szefa kuchni w międzyczasie popijając tradycyjny japoński trunek  sake. Dziś możliwe jest przyrządzenie tego wyrafinowanego dania bez wychodzenia z domu, w domowym zaciszu. Wówczas to tylko od nas zależy jakiej kombinacji składników użyjemy. To tylko pozory, iż przygotowanie tego dania jest trudne i wymaga wprawy lub specjalnych artystycznych i manualnych zdolności. Mogli się o tym przekonać uczestnicy szkolenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Elżbieta Teper