ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Początkowo obchodzono to święto w jeden dzień, a od 2008 r. ustalono, że będzie świętowany cały miesiąc październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Książka to przyszłość”.

W ramach obchodów MMBSz zapraszamy uczniów do włączenia się w akcję i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.

Konkursy w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek

- Szkolnych Konkurs na „Najlepszego Czytelnika Miesiąca Październik” - regulamin
- Konkurs fotograficzny „Jesienny portret z książką” - regulanin, oświadczenie
- Literacki konkurs czytelniczy ze znajomości „Mitologii” - regulamin
- Akcja pt. „Książkowa lista przebojów”
Biblioteka ZSEG w Tarnowie zaprasza do udziału w głosowaniu na książkę, którą warto przeczytać i polecić innym czytelnikom. Głosowanie będzie odbywało się w bibliotece. Na kartce należy zapisać imię i nazwisko autora, tytuł książki oraz swoje imię i nazwisko. Spośród uczniów biorących udział w głosowaniu, wylosowany zostanie zwycięzca, który otrzyma nagrodę. Polecana przez laureata książka zostanie zakupiona do biblioteki (jeśli nie ma jej w księgozbiorze) i opatrzona dedykacją zwycięzcy.
Czas trwania akcji – od października do końca listopada 2018 r.
Losowanie odbędzie się w bibliotece 3 grudnia 2018 r. o godz. 13:00.