ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych w Tarnowie funkcjonuje przestrzeń biblioteczna pod nazwą BOOKCROSSING czyli „UWOLNIJ KSIĄŻKĘ”. W holu na pierwszym piętrze znajduje się specjalnie przygotowana szafka oraz regulamin korzystania z bookcrossingu. Każdy uczeń może przynieść swoją książkę , której chce dać drugie życie, postawić na półce, a w zamian wziąć tę, którą zostawił ktoś inny. Do akcji mogą włączyć się również nauczyciele i pracownicy administracji.

Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem, książki stale „wędrują” od czytelnika do czytelnika. Bookcrossing daje szansę tym, których nie stać na zakup wymarzonej pozycji literackiej, samotnikom i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie licznych kontaktów, inicjuje rozmowy, dyskusje.
Serdecznie zapraszamy do naszego szkolnego bookcrossingu.

Akcję koordynuje mgr Anna Pojedyniec