slajd2019

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY: 17.05.2019 r. w godz. 1000 - 1400.  ZAPRASZAMY!!!

A A A

Etap wojewódzki konkursu na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz odbył się w Krakowie w Zespole Szkól Spożywczych. Ten etap  wygrał Kacper Szot – uczeń ZSEG. W dniach 23-25.04.18 w Zabrzu w Zespole Szkól Spożywczych odbył się finał  I Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz.

W kolejnych etapach brało udział 120 uczniów, do  finału zakwalifikowało się 14. Pierwszym etapem był test, na drugi dzień  adepci sztuki kulinarnej sporządzali zakąskę wegetariańską i danie zasadnicze którego głównym elementem był drób. Kacper Szot do ostatniego etapu konkursu przygotował kotleciki z batatów podane z serem kozim i kostką z buraków, danie zasadnicze to pierś kaczki z puree z groszku i, dyni piżmowej w towarzystwie puree ziemniaczanego   z dodatkiem wędzonego masła. W ocenie jurorów poziom konkursu był wysoki. W tej rywalizacji Kacper  Szot uplasował się na trzecim miejscu. Zaangażowanie pasja pozwala osiągać sukcesy. Kacper nie spocznie na laurach chce dalej pogłębiać arkana wiedzy związane z wybranym zawodem.
ZOBACZ ZDJĘCIA

opiekun: Elżbieta Teper