A A A

We wtorek 24 kwietnia, odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Joanna Swoboda ITE, Kinga Maj ITE, Julia Kantor ITE, Sylwia Beściak IITZ, Weronika Kogut IITZ, zajęły IV miejsce.

W etapie rejonowym brały udział szkoły ponadgimnazjalne z terenu Tarnowa oraz z Powiatu Tarnowskiego, w sumie 13 zespołów. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, która obejmowała historię PCK, Międzynarodowe Prawo Humanitarne, Pierwszą Pomoc Przedmedyczną. Rywalizowali również w części praktycznej Mistrzostw na kilku stacjach, gdzie sprawdzana była umiejętność prawidłowego udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w sytuacjach, które mogły mieć miejsce w rzeczywistości.
ZOBACZ ZDJĘCIA

opiekun Małgorzata Bystrowska