A A A

XVI Dzień Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości pod hasłem: „Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek” pod patronatem Starosty Dąbrowskiego i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej odbył się 12.04.2018r. w Dąbrowskim Domu Kultury.

W Konkursie Recytatorskim naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Wiktoria Nalezińska i Natalia Podlasiewicz z klasy IIITD, które zaprezentowały utwór poetycki dotyczący Holokaustu. Do występów recytatorskich przygotowała je mgr Anna Pojedyniec.
Gratulujemy Wiktorii Nalezińskiej, która zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
W czasie spotkania uczennice mogły również wysłuchać wspomnień pani Zofii Radzikowskiej członka Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, podziwiać występy wielu innych uczestników, zagłębić się w świat poezji.