A A A

W dniach 12-13 kwietnia 2018 r. odbędą się wydarzenia poświęcone postaci Zbigniewa Herberta, polskiego poety, eseisty, autora słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito” i kawalera Orderu Orła Białego. Ma to związek z trwającym rokiem Zbigniewa Herberta. Dziś, 12 kwietnia 2018 r. od godz. 11:00 w PWSZ w Tarnowie odbędzie się sesja naukowa, szczególnie związana z biografią pisarza.

Natomiast 13 kwietnia od godz.14:00 na ul. Wałowej 10, przy Ławeczce Poetów, będą miały miejsce występy artystyczne z udziałem aktorów Tarnowskiego Teatru. Zostaną wówczas odczytane fragmenty dramatu „Rekonstrukcja poety” oraz będzie można wysłuchać muzycznych interpretacji poezji wybitnego twórcy. Koło Miłośników Poezji, pod opieką Pani Krystyny Gawdzińskiej weźmie udział w Tarnowskich Spotkaniach z Herbertem. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w „Święcie Poezji”.
Zobacz plakat

Joanna Michoń II TM