A A A

5 kwietnia 2018 roku odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego "Hören lesen und zugleich verstehen".

Jak co roku konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie oraz uczniowie naszej szkoły z klas: 1 TE, 1 TM, 2 TM. Uczestnicy zmagali sie z zadaniami konkursowymi, które obejmowały rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego oraz test leksykalno – gramatyczny. Część pisemna trwała 90 minut. Jury konkursowe wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce – Katarzyna Dulęba – ZST Tarnów
II miejsce – Kacper Świerczek – ZSEG Tarnów
III miejsce – Magdalena Pypeć – ZST Tarnów
W trakcie oczekiwania na wyniki konkursu uczestnicy mogli skosztować wyrobów cukierniczych przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych pod opieką pani Agnieszki Migdał, pani Agnieszki Jarzwiec, pani Elżbiety Stachury. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez WSiP, Goethe Institut, Radę Rodziców przy ZSEG oraz organizatora konkursu.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję.
Konkurs przygotowała i koordynowała pani Renata Wróbel - nauczyciel języka niemieckiego.

Zobacz zdjęcia