A A A

Villa Intrata, dworek z początku XX w., położona jest na terenie wilanowskiej rezydencji króla Jana III – z dala od zgiełku miasta. To stylowe i eleganckie miejsce, w którym młodzież pod okiem wspaniałych kucharzy pasjonatów potraw kuchni staropolskiej i polskiej mogą na zajęciach kulinarnych poznać staropolskie smaki i kulturę. Prowadzący zajęcia dbając zarówno o bogatą treść, jak i wyrafinowaną formę przekazu.

W kameralnej przestrzeni willi oraz otaczającym ją ogrodzie uczniowie naszej szkoły odbyli szkolenie z zakresu kuchni staropolskiej. Zajęciach uczestniczyło 25 uczniów klas gastronomicznych. Uczestnicy szkolenia poznali nowe surowce , z których kilka wieków temu na naszych ziemiach przygotowywano potrawy a dzisiaj należą do surowców do których się powraca Przygotowali potrawy, które następnie mieli w sposób ciekawy i elegancji ułożyć na talerzu a następnie zdegustowali i ocenili potrawy. Warto poświęcić czas ponieść trud aby pogłębić swoją wiedzę. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat świadczący o ukończeniu szkolenia.

Elżbieta Teper