ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W naszej szkole od lat działa Koło Miłośników Poezji. Zachęcamy uczniów do uczestnictwa w zajęciach. Mają one bardzo różnorodny charakter. Podsumowując pracę pierwszego półrocza 2017/2018 warto zwrócić uwagę na wycieczkę do Borzęcina.
Cóż takiego jest w Borzęcinie?

Urodzili się tam słynni twórcy literatury polskiej: Sławomir Mrożek (najsłynniejszy dramatopisarz współczesny) oraz Józef Baran - poeta, którego wiersze znajdują się we wszystkich polskich podręcznikach. Od wielu lat recytatorzy z naszej szkoły jeżdżą do Borzęcina, by prezentować wiersze, niejednokrotnie wychodząc zwycięsko ze zmagań recytatorskich wśród uczniów z całego województwa małopolskiego (Kinga Michoń - zdobywczyni pierwszego miejsca w 2014). Osobliwością tego konkursu jest to, iż sam autor tekstów lirycznych zasiada w jury i jest jego przewodniczącym.
7 grudnia 2017 roku w Borzęcinie odbył się już XII Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Barana. Wydarzenie to było szczególne, gdyż Twórca obchodził 70 rocznicę urodzin i 50 pracy literackiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Joanna Michoń z klasy II TM, Katarzyna Motyka z klasy II TD i Weronika Fido z klasy II ZC. Do występów recytatorskich przygotowała je opiekunka Koła Miłośników Poezji Pani Profesor Krystyna Gawdzińska.
Gratulujemy Joannie i Katarzynie, które zostały finalistkami konkursu. Podczas tego artystycznego wydarzenia uczennice miały szansę poznać osobiście wybitnego poetę Józefa Barana, otrzymać od niego słowa pochwały i nagrody rzeczowe. Mogły również wysłuchać ciekawego wykładu profesora Marka Karwali - krytyka i historyka literackiego oraz podziwiać występy wielu innych uczestników, zagłębić się w świat poezji, co było dla nich ciekawym doświadczeniem.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Joanna Michoń z klasy II TM
Opiekunka Koła Pani Krystyna Gawdzińska