ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Grand Press Photo to Ogólnopolski Konkurs Fotografii, najbardziej prestiżowy w Polsce środowiskowy konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

Tradycją tego konkursu jest, że przewodniczącym jury i osobą, do której należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych zdjęć, jest laureat World Press Photo. W dniach 13 - 30.09.2017 w Galerii TCK Tarnów mogliśmy oglądać ponad 200 zdjęć wykonanych przez najlepszych fotoreporterów w Polsce. Na wystawie zaprezentowano 68 finałowych zdjęć pojedynczych, 10 fotoreportaży, dwa nagrodzone projekty dokumentalne i jedno portfolio. W konkursie nagrodzono zdjęcie Tadeusza Koniarza – tarnowskiego fotoreportera, który otrzymał w kategorii Życie Codzienne Nagrodę Adobe i Adobe Stock, za zdjęcie małżonków, artystów ludowych w Miedzianej Górze, których domem przez kilku lat była przyczepa kempingowa. Wśród tarnowskich fotografów wyróżnienie otrzymał także Michał Stańczyk za zdjęcie Roberta Lewandowskiego podczas meczu.
Autorem Zdjęcia Roku jest Anna Bedyńska – a zwycięska fotografia przedstawia Wasilija i jego matkę, która poświęciła życie na walkę z systemem rosyjskiego sądownictwa, by wyciągnąć syna z kolonii karnej (gdzie spędził 13 lat), udowadniając, że jest jednak niewinny.
Członkowie Koła Fotograficznego mieli przyjemność zapoznać się z wyróżnionymi fotografiami w konkursie prezentowanymi na wystawie.

Opiekun Koła Fotograficznego: Barbara Truty

Autorzy zdjęć z wystawy: Kogut Weronika 2TZ, Malec Weronika 2zk, Padło Martyna 2TD, Piotrowski Dawid 1bk, Pytlik Patrycja 4TM, Sądowicz Dominika 2zk, Truty Kinga.

Zobacz zdjęcia