ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W dniu 14 października grupa uczniów z klasy 3 zc wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych gastronomicznych już drugi rok z rzędu odwiedziła największe targi cukiernicze w Polsce. Tego roku zaprezentowano prawie 400 prac.

Cake Festival Poland 2017 Katowice to międzynarodowa impreza branżowa w Polsce dla dekoratorów ciast i tortów. Festiwal skierowany jest zarówno do pasjonatów i profesjonalistów.Festiwal stanowi okazję do wymiany doświadczeń, podpatrzenia najnowszych trendów w zakresie technik oraz surowców, które można również nabyć na miejscu. Właśnie tam można spotkać, a także podejrzeć prace największe światowe sławy sztuki dekorowania, a także samemu pokazać swój talent, startując w konkursie.
W trakcie targów odbył się konkurs w kategoriach, m.in.: tort 3D, tort weselny, jadalne figurki, torty okolicznościowe, torty wykonane przez dzieci.
II Międzynarodowemu Festiwalowi Dekorowania Tortów w Polsce towarzyszyło wiele pokazów sztuki cukierniczej prowadzonych przez dekoratorów z całego świata min. modelowanie figurek, dekoracje z papieru jadalnego, dekoracje z wykorzystaniem aerografu. Na stoiskach wystawców można było nabyć artykuły i akcesoria cukiernicze.
Zapraszamy do fotorelacji.

Agnieszka Kozioł