ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W dniach od 15 do 24 września 2017 roku w tarnowskim teatrze trwał XXI Ogólnopolski Festwial Komedii Talia, w którym wystąpiło 8 teatrów z całej Polski. W programie festiwalu znalazły się również spektakle towarzyszące, podczas których wystąpili artyści z kabaretu „Pożar w Burdelu” oraz Teatru „Capitol” z Warszawy. Galę finałową uświetnił Artur Andrus ze swoim recitalem kabaretowym.

Myślę, że najlepszy występ spośród zaprezentowanych podczas festiwalu komedii Talia przedstawił teatr Capitol z Warszawy. W spektaklu „Zdobyć, utrzymać, porzucić 2” wystąpili znani zarówno ze sceny teatralnej, jak i z ekranu telewizyjnego aktorzy, tacy jak Katarzyna Żak, Ewa Dryl, Olga Bończyk oraz Władysław Grzywna. Spektakl ten, to przede wszystkim muzyczno – kabaretowa opowieść o relacjach damsko – męskich. „Rozstania i powroty”, czyli temat przedstawienia został zaprezentowany w sposób łatwy, lekki, przyjemny, z dystansem i humorem. Dzięki bezpośredniemu podejściu i nawiązywaniu kontaktu z widzami, aktorzy wzbudzili zachwyt odbiorców. Ten, a także inne przedstawione podczas festiwalu spektakle wywołały podziw i uznanie widzów.
Podczas Talii odbyła się m. in. prapremiera sztuki teatralnej zatytułowanej „Porachunki z katem” w reżyserii Marcina Hycnara, nowego dyrektora artystycznego tarnowskiego teatru. Spektakl zdobył drugie miejsce w kategorii „Nagroda publiczności” i spodobał się także jury. Pierwsze miejsce zostało zaś przyznane autorom i odtwórcom wyreżyserowanej przez Ewę Kaim i przygotowanej przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie sztuki „Do dna”.
Nasze szkolne Koło Miłośników Poezji również angażuje się w życie teatru, a w szczególności pomoc przy tego typu festiwalach. W przygotowaniach do spektakli podczas wydarzenia wzięły udział Joanna Mrożek z klasy 3 ZC oraz Joanna Michoń z klasy 2 TM.
Uczniowie należący do Koła razem z opiekunką Panią Krystyną Gawdzińską serdecznie zapraszają na kolejne edycje festiwalu Talia oraz do obejrzenia innych spektakli w
tarnowskim teatrze.

Joanna Michoń razem z Kołem Miłośników Poezji