ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

1 Września 1939 roku o świcie oddziały Wehrmachtu przekroczyły granice II Rzeczypospolitej, rozpoczynając II wojnę światową. 17 września 1939 roku realizując ustalenia tajnego protokołu do Paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona zaatakowała Polskę.

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz pamięć miejsc walk wojny obronnej Polaków w 1939 roku. Młodzież przygotowała scenografię upamiętniającą miejsca najbardziej zaciekłych walk, postaci dowódców oraz twórców Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia filmów o tematyce związanej z Wrześniem 1939 roku pt.: „Zaczęło się w Polsce” i „ Zbrodnia Katyńska”.