ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Tarnowie wraz z Biblioteką Uczelniana Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Tarnowie zorganizowała 09.06.2017 r. z okazji Dnia Dziecka akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W imprezie uczestniczyły dzieci wybranych oddziałów przedszkoli oraz uczniów początkowych klas szkoły podstawowej z Tarnowa. Jednym z głównych elementów wydarzenia, odbywającym się pod hasłem „ Snuj się bajeczko, snuj”, było wykonanie wspólnie przez dzieci dużej, składanej, kolorowej książki. Okazało się to sporym wyzwaniem, ale i atrakcją dla dzieci a było poprzedzone prezentacją multimedialną na temat historii i rozwoju książek.

Ponadto program zawierał bardzo wiele innych atrakcji dla najmłodszych, min.: malowanie twarzy, zabawy z chustą, zabawy taneczne, odgadywanie zagadek w specjalnie skonstruowanym kolorowym zamku. Hol i podwórko, gdzie odbywały się gry i zabawy został udekorowany mnóstwem baloników, wstążek, kolorowych trójkątów.Oczywiście był też poczęstunek na słodko, czyli ciasteczka, które osobiście upiekły uczennice z klasy III TD ZSEG, którymi opiekowała się mgr Anna Pojedyniec.
Na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało tajemniczą torebkę z prezentami.