ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Eliminacje Centralne XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - w bloku GASTRONOMIA przeprowadzono w dniach 2-3 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach k/Lublina.

Uczennica klasy II TT Agnieszka Warzecha została zakwalifikowana do udziału w eliminacjach Centralnych z Okręgu Krakowskiego - tylko 5 uczestników miało taką możliwość.
Po zmaganiach teoretycznych i sprawdzianie umiejętności praktycznych nasza uczennica zdobyła tytuł LAUREATA Olimpiady, co umożliwia jej podjęcie studiów na dowolnej uczelni w Polsce kształcącej w kierunkach gastronomicznych i branży spożywczej. Tytuł Laureata zwalnia także z części pisemnej egzaminów kwalifikacyjnych zaliczając testy na 100% punktów.

BRAWO Agnieszka, pokonałaś rywali ze starszych klas z całej Polski. Opiekunem uczennicy była Elżbieta Gdowska, ale sukces zawdzięczamy pracy wielu nauczycieli z pionu gastronomicznego ZSEG. W ubiegłym roku także zdobyliśmy indeks i uczennica Kamila Sowa studiuje Technologię Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Elżbieta Gdowska