como crear una pagina web

haslo

A A A

Od sentencji rzymskiej Tytusa Liwiusza rozpoczynamy przedstawienie tego, co wydarzyło się przed południem 21 kwietnia 2017 roku (jeżeli pragniecie poznać znaczenie powyższej sentencji poszukajcie odpowiedzi). Zawsze zachęcamy naszych uczniów, aby nieśli pomoc drugiemu człowiekowi.

Tym razem wychowawca klasy 3 TZ zaproponował swoim wychowankom wspólne spotkanie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Szpitalnej. Na propozycję odpowiedziało pięć osób.

Spotkaliśmy się tuż przed otwarciem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie. Na twarzach uczennic był widoczny i wyczuwalny stres przed pierwszą donacją jakiej miały się poddać. Podczas pobytu w punkcie wychowawca służył pomocą przy wypełnianiu ankiet, a także radą, gdzie w kolejnym etapie udać się i co zrobić…

Trzy młode osoby po raz pierwszy mogły oddać krew i służyć pomocą drugiemu człowiekowi - pomocą cenną, tj. tkanką jaką jest krew. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zaowocuje w przyszłości i kolejne osoby będą chciały również włączyć się w akcje krwiodawcze.

Serdecznie zachęcamy uczniów naszej szkoły
podzielcie się „swym zdrowiem” z tymi, którzy tego potrzebują. Zawsze możecie zgłosić się sami do jednego z dwóch Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie (w tzw. Starym Szpitalu oraz Nowym Szpitalu). Należy pamiętać o wymaganym wieku tj. ukończonym 18 roku życia i wadze własnej przynajmniej 50 kg. Wszelkie dodatkowe i potrzebne informacje w jaki sposób włączyć się w pomoc poprzez krwiodawstwo otrzymacie od opiekuna HDK PCK działającego w naszej szkole czyli od pani Marii Kawy. Ponadto raz w roku w marcu zapraszamy do uczestnictwa w szkolnej akcji krwiodawczej WAMPIRIADKA.

Józef Parys
opiekun Koła Historyczno-Turystycznego