como crear una pagina web

haslo

A A A

12 kwietnia 2017 roku zainaugurowano obchody 77. rocznicy zbrodni katyńskiej. Po Mszy świętej w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza oraz programie artystycznym młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Tarnowie dalszą część uroczystości kontynuowano w Alei Dębów Katyńskich.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawicie parlamentu, władz samorządowych miasta, Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, kombatanci, przedstawiciele organizacji patriotycznych i młodzież tarnowskich szkół oraz około 20 Pocztów Sztandarowych. W trakcie trwania uroczystości można było wysłuchać kilku przemówień w tym wypowiedzi pana Henryka Słomki-Narożańskiego między innymi o tarnowianinie, który był w Katyniu z misją PCK w 1943 roku tj. Mariana Wodzińskiego. Ponadto został odśpiewany Hymn Państwowy oraz odczytany Apel Pamięci Pomordowanych. Tuż przed zakończeniem pan dyrektor Gimnazjum nr 11 im. Romana Brandstaettera w Tarnowie Marek Niemczura podsumował konkurs „Ofiary Katynia z Ziemi Tarnowskiej”, w którym laureatami zostali uczniowie naszej szkoły. Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach: prezentacja multimedialna oraz praca literacka, które miały w treści sięgać do tragicznych losów Polaków z Tarnowa i okolic (konkretna ofiara zbrodni katyńskiej), którzy po 17 września 1939 roku zostali poddani sowieckim represjom i osadzeni w obozach NKWD w Kozielsku, Ostaszkowie, Starobielsku oraz więzieniach na terenach zachodniej Białorusi i Ukrainy i poddani eksterminacji przez władze sowieckie oraz mogły być również poświęcone losom wybranej rodziny ofiary zbrodni katyńskiej, ze szczególnym uwzględnieniem życia „Dzieci Katyńskich”. W kategorii praca literacka laureatem został Igor Żurowski z klasy 1 TM (opieka merytoryczna p. mgr Marta Marszalska), w kategorii prezentacja multimedialna (zobacz pracę) laureatką została Karolina Florek z 3 TZ (opieka merytoryczna p. mgr Józef Parys). Ponadto drugie miejsce w kategorii prezentacja multimedialna zajęła uczennica Anna Jania z klasy 3 TZ (opieka merytoryczna p. mgr Józef Parys). Laureaci otrzymali nagrody w postaci laptopów.
Relacja z uroczystości – Tarnowska TV : http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/16478,tarnow-uczcil-pamiec-zamordowanych-w-katyniu.html
Laureaci konkursu „Ofiary Katynia z Ziemi Tarnowskiej” Florek Karolina z 3 TZ oraz Igor Żurowski z 1 TM: http://pollyana.nazwa.pl/kadr/2017/04/12/uroczystosci upamietniajace-77-rocznice-zbrodni-katynskiej/
ZOBACZ ZDJĘCIA

Józef Parys
opiekun Koła Historyczno-Turystycznego