como crear una pagina web

A A A

Dnia 10.03 w naszej szkole odbyła się prelekcja nt. „Dzieląc się szpikiem ratujesz życie” mająca na celu pozyskanie potencjalnych dawców szpiku kostnego. W prelekcji uczestniczyli uczniowie pełnoletni z 12 klas.

Uczniowie zostali zapoznani czym jest transplantacja, białaczka oraz jak wygląda jej leczenie, co należy zrobić aby zostać dawcą, w jaki sposób przebiega pobranie szpiku od dawcy oraz jak wygląda cały proces przeszczepu szpiku.

Prelekcje zorganizowali i przeprowadzili uczniowie: Aneta Parat (kl. III TE), Piotr Chrobak (kl. III TD), Filip Tryba (kl. III TD) pod opieką mgr Marii Dreweckiej.
W dn. 21.03.2017r. dzięki akcji organizowanej przez „Stowarzyszenie Kropla” ponad 20 osób pod opieką profesor Marii Dereweckiej uczestniczyło w wyjściu w celu rejestracji i pobrania materiału do badania.
Serdecznie zachęcamy do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.