como crear una pagina web

haslo

A A A

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie 3 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczysta Gala Finałowa III Miejskiego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Konkurs skutecznie został wpisany edukacyjny pejzaż miasta Tarnowa.

W szkolnych eliminacjach konkursu uczestniczyło około 300 uczniów z 21 placówek oświatowych z terenu miasta Tarnowa (Szkoły Podstawowe – 4, Gimnazja – 7, Szkoły Ponadgimnazjalne – 10).

Po eliminacjach szkolnych i finale konkursu w części dotyczącej plakatu, prezentacji multimedialnej oraz testu wiedzy zostało wyłonionych 10 laureatów.

PROGRAM UROCZYSTEJ GALI:
1. Przywitanie uczestników spotkania
2. Wystąpienia zaproszonych gości
3. Występ Pauliny Ignac z Gimnazjum nr 11 Romana Brandstaettera - „Jesteś Bohaterem” - Michał Szpak
4. Wykład nt.: „Niepodległość odzyskana czy wywalczona” dr Teodor Gąsiorowski – Oddziałowe Biuro Badań Historycznych Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie
5. Występ Pauliny Ignac z Gimnazjum nr 11 im. Romana Brandstaettera - „Powrócisz Tu”- Irena Santor
6. Sprawozdanie z przeprowadzonego konkursu – Józef Parys
7. Wręczenie nagród. Rozstrzygnięcie konkursu z podaniem laureatów konkursu.
8. Zaproszenie na IV Tarnowski Konkurs Wiedzy o Józefie Piłsudskim oraz Konferencję: 2017 ROKIEM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, 150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego – konferencja, która odbędzie się 5. 12. 2017 r. na temat: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.
9. Zaproszenie skierowane do gimnazjalistów na I Rajd im. Mariana Stylińskiego – Pierwsze Niepodległe, który odbędzie się w dniach 19-20 maja 2017 roku.

Podczas spotkania laureatów, nauczycieli prowadzących i organizatorów konkursu zostało przedstawione sprawozdanie z realizowanego działania. POBIERZ SPRAWOZDANIE Uczestnicy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w IV Tarnowskim Konkursie Wiedzy o Józefie Piłsudskim w roku szkolnym 2017/2018, który będzie szczególny ze względu na wciąż przypadającą 150. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego (Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego – 2017) oraz 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zostały podane terminy stałe tj. 5 grudnia 2017 roku – Konferencja na temat: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” (MCDN ODN Oddział Tarnów); etap szkolny konkursu: po 5 grudnia 2017 roku – dzień urodzin Józefa Piłsudskiego oraz etap finałowy 19 marzec 2018 roku - dzień imienin Marszałka. Przygotowując się do czwartej edycji można skorzystać z testów szkolnych i finałowych z roku szkolnego 2016/2017. POBIERZ – CZĘŚĆ SZKOLNA, POBIERZ – CZĘŚĆ FINAŁOWA z testów szkolnych i finałowych z roku szkolnego 2015/2016: 2016-04-22-gala-finalowa-ii-miejskiego-konkursu-wiedzy-o-jozefie-pilsudskim oraz z roku szkolnego 2014/2015 (test - etap szkolny, test finałowy).
Została również zaproszona młodzież tarnowskich gimnazjów na I Rajd im. Mariana Stylińskiego – Pierwsze Niepodległe, który odbędzie się 19-20 maja 2017 roku (gra terenowo – miejska z elementami rekonstrukcji historycznej na trasie Tarnów – Tuchów – Brzanka)
Reportaż fotograficzny przygotowały: Patrycja Pytlik z 3 TM oraz Joanna Mrożek z 2 ZC – Koło Fotograficzne.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Józef Parys
koordynator konkursu