slajd2019

A A A

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców zorganizował spotkanie Żołnierze Wyklęci – podziemie niepodległościowe 1944-1956, które odbyło się 23 marca 2017 r. tj. czwartek o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe przy ul. Urszulańskiej 8 w Tarnowie.

Gośćmi spotkania byli Anna Linard i Józef Parys – nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie wraz z młodzieżą. W programie można było zobaczyć artystyczną inscenizację grupy teatralnej z naszej szkoły „Cała Gama Barwników” pt. „Kropelka Polski dla Ciebie” wraz z wykładem Józefa Parysa przybliżającym mało znane osoby i fakty z najnowszych dziejów naszego kraju i małej Ojczyzny z lat walki z okupantem sowieckim po zakończeniu działań zbrojnych II wojny światowej. (Temat: Od pierwszej do drugiej okupacji. Żołnierze Wolnej Polski. Polskie antykomunistyczne podziemie niepodległościowe 1944-1956).
Atmosferę refleksji i zadumy spotęgował Apel Pamięci oraz modlitwa poprowadzona przez moderatora KSW ks. Michała Drożdża. Mogliśmy również posłuchać pięknego śpiewu Pauliny Ignac.
Zobacz zdjęcia

Józef Parys
opiekun Koła Historyczno-Turystycznego