slajd2019

A A A

Pierwsze spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej odbyło się w dniu 23.02.17 w DPS w Karwodrzy. W dniu 9.03.17 uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie pod opieką mgr inż. Barbary Jurczyk zorganizowali i przeprowadzili warsztaty cukiernicze dla podopiecznych DPS z Karwodrzy.

Atmosfera ponownego spotkania integracyjnego wspaniała uśmiechy naszych gości zapał przy wykonywaniu ćwiczeń jak to mówi p. Sylwia Schabowska Kierownik warsztatów Terapii Zajęciowej CZADOWY. Ponownie młodzi uczyli się od starszych pokory i życzliwości a starsi entuzjazmu i radości. Szkoła to nie tylko miejsce ogólnie pojętej nauki to również nauka ,,zauważenia ludzi żyjących obok nas”, to nauka okazywania serca miłości pomocy bliźnim. Można by powiedzieć ,,zatrzymaj się na chwilę i pomyśl po co żyjesz”. Jest takie powiedzenie, „rzuć za siebie znajdziesz przed sobą” lub inaczej, „dobro powraca”. Wszystko można w życiu przetrwać jak nauczymy myślenia o innych- najważniejsze umieć się dzielić. Pod okiem nauczyciela i z pomocą uczniów ZSEG powstały cuda i cudeńka cukiernicze. Tort Minionek, Miś  i Biedronka, mufinki i drobne ciastka. To miłe spotkanie z pensjonariuszami DPS w Karwodrzy pozostanie na długo w naszych sercach i nie było to ostatnie spotkanie, bo co nas nauczycieli bardzo cieszy – młodzież dopytuję się kiedy kolejne warsztaty.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz artykuł, który ukazał się w tygodniku TEMI 15.03.2017 r.

Elżbieta Teper