ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Dnia 20 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w LXVI Zimowym Złazie Turystów wraz z opiekunami koła Historyczno-Turystycznego panem Józefem Parysem i panią Anną Smoleń. Rajd rozpoczęliśmy na przystanku nieopodal Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie było nasze miejsce zbiórki i z tego miejsca udaliśmy się autobusem do Pogórskiej Woli.

Szliśmy szlakiem czerwonym przez zaśnieżone łąki i pola z mapą w ręku. Pomimo trudnych warunków, nie odpowiedniego ubioru niektórych uczestników rajdu i butów pełnych śniegu dzielnie doszliśmy do Skrzyszowa. Tam odbyła się bardzo krótka przerwa, po której ruszyliśmy dalej. Zmierzaliśmy w kierunku Zawady na górę świętego Marcina, przechodząc przez las Kruk przy okazji zatrzymaliśmy się przy pomniku upamiętniających pomordowanych w czasie II wojny światowej . Po długim marszu doszliśmy do miejscowości Zawada, co uwieczniliśmy na zdjęciach z tłem przepięknego kościoła, który się tam znajduje, a stamtąd na Górę Marcina. Tam rozpoczęliśmy ostatnią prostą do centrum Tarnowa a raczej na Stary Cmentarz, gdzie odbyła się krótka uroczystość upamiętniająca poległych żołnierzy walczących w Powstaniu Styczniowym 1863 roku. Po niej nasz rajd został oficjalnie zakończony i każdy z nas mógł udać się domu. Podsumowując: pomimo trudnych warunków, problemów i niesforności  naszych opiekunów myślę, że każdy uważa ten rajd za udany.
Uczestniczyli w rajdzie uczniowie z klas: 3 TZ, 3 TN, 2 DH, 1 TE (20 osób zgłoszonych).
ZOBACZ ZDJĘCIA

Natalia Zając klasa II DH
Aleksandra Smołucha klasa II DH