110 braz
   REKRUTACJA  NA  ROK  SZKOLNY  2022/2023   
    sekretariat młodzieżowy czynny w godz.:  8:00 - 15:00, tel. 14 636 10 77, wew. 26    
A A A

WOLONTARIAT W ZSEG

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

„Zakręcona akcja”

 

 

W miesiącu wrześniu oraz październiku przeprowadzono zbiórkę nakrętek plastikowych dla Olusia Lechwara – zebrano 35 kg nakrętek, które zostały przekazane do pani Ewy Michalak-Kozioł, koordynatorki zbiórki na  Woli Rzędzińskiej.

Szczególnie zaangażowani okazali się uczniowie  klasy 3 BK wraz z wychowawcą p. Zofią Januś, którzy zebrali 5800 g zakrętek, a następnie nakrętki przekazane zostały w ramach akcji charytatywnej dla OLUSIA.

Ponadto akcja zbierania plastikowych nakrętek jest kontynuowana przez cały rok szkolny

Zbiórka „Puszka dla Okruszka”

 

Na przełomie października / listopada została zorganizowana zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt, pozostających pod opieką tarnowskiej Fundacji „Zmieńmy Świat” pod nadzorem p. Anny Srebro oraz p. Jolanty Erazmus wraz z klasą 2 MR. Przekazano  60 kg karmy suchej, 2 kg karmy mokrej, 23 litry żwirku oraz legowiska i zabawki.

„Kwesta na rzecz odnowienia polskich mogił we Lwowie i na Kresach”

W dniu 29 października 2021 r. wolontariusze ZSEG przeprowadzili kwestę na Starym Cmentarzu. Środki finansowe w kwocie 547 zł, 03 gr., zebrane podczas zbiórki zostały przekazane do  Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oddział Tarnów. Fundusze zostaną przeznaczone na odnowienie polskich mogił na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie i na Kresach. W akcję zaangażowali się uczniowie: Weronika Stachura i Martyna Kocik – II TE, Małgorzata Wójcik i Aleksandra Ptaśnik III TD, Łątka Natalia i Aleksandra Waśniowska – III DRG, Ilona Stankevych i Oliwia Lazarowicz – IV TM. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele ZSEG: M. Bodzek, M. Bystrowska, K. Curyło, M. Skrabacz oraz A. Stus

„Świąteczna zbiórka żywności dla Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej (PKPS)”

 

 

W dniach 26 i 27 listopada 2021r. 11 wolontariuszy z ZSEG: Dorota Biała, Aleksandra Żak – klasa 2 BC, Alicja Bodzioch, Wiktoria Armatys, Justyna Turczyn – klasa 3 BK, Aleksandra Biga, Klaudia Jackowska – klasa IV TT oraz Julia Skowron, Karolina Pisz, Katarzyna Olszówka, Katarzyna Sadko – klasa III TDG wraz z opiekunami: paniami Haliną Stec, Elżbietą Stachurą, Renatą Wróbel, Agnieszką Stalą wzięło udział w akcji charytatywnej „Świąteczna zbiórka żywości 2021”. Kwestowano w sklepie "Dąbrówka" w Mościcach. Zebrano 546 kg produktów żywnościowych, które zostaną przekazane osobom potrzebującym z terenu miasta Tarnowa

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”

 

 

 

Dnia 26 listopada wolontariusze ZSEG z klasy II TE: Justyna Babło, Gabriela Gut, Martyna Kocik oraz Mikołaj Żołądź odwiedzili najstarszą grupę „ZUCHY” w Przedszkolu Niepublicznym „Promyczek”. Przedszkolaki mogły przenieść się na chwilę do świata baśni i wysłuchać opowieści o Czerwonym Kapturku i złym wilku. Następnie dzieciaki uczestniczyły w grach i zabawach, odnoszących się do tekstu bajki. Dzieci okazały się wspaniałymi słuchaczami, a wolontariusze zostali zaproszeni na kolejną wizytę do przedszkola. 

K.Curyło, M. Bystrowska

„Projekt patriotyczny BOHATERON w twojej szkole”

 

W listopadzie 2021 w klasach 2 TE, 3 BKG, 2 BC na lekcjach wosu, gddw oraz w ramach zastępstwa przeprowadzono lekcję na temat Powstania Warszawskiego. Celem Akcji było podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów za sprawą przeprowadzonych lekcji tematycznych oraz dobrowolne wysłanie kartki/listu/laurki z życzeniami.

K. Curyło

Akcja „Pomóżmy św. Mikołajowi dotrzeć na Kresy”

 

 

8 grudnia 2021 r. zakończyliśmy zbiórkę organizowaną przez Samorząd Szkolny oraz Wolontariat w ramach akcji charytatywnej „Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy”. Efekt naszej akcji jest bardzo dobry, zebraliśmy bowiem 726 złotych. Fundusze zostały komisyjnie podliczone przez uczennice klasy III TM oraz 3 BC, następnie zostały przekazane do Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Tarnowie, skąd za pośrednictwem banków i prywatnych kontaktów przed świętami dotrą do naszych rodaków na Ukrainie.

Dotychczasowe wyjazdy z darami do Lwowa, Strzelczysk, Czyszek, Pnikuta, Krysowic przekonały nas, jak bardzo każdy dowód pamięci o mieszkających tam Polakach jest ceniony, dlatego serdecznie dziękujemy za Waszą hojność, wrażliwość i chęć dzielenia się dobrem z innymi.  Klasy, które włączyły się w świąteczną akcję: I ER, II TD, II MR, II TE, III TEG, III THG, III DRG, III TM, III ER, IV TE, IV TT, IV TM, IV TF, 3 BC

Koordynatorem akcji była p. M.Skrabacz oraz M. Bystrowska

„Międzynarodowy Dzień Wolontariusza wZSEG”

 

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, dlatego w ramach obchodów Dnia Szkoły odbyła się prelekcja w klasie 1 BC  na temat roli i znaczenia wolontariatu, a także zostały przeprowadzone warsztaty wykonania kartek urodzinowych dla Zuzi. Akcję zorganizowały opiekunki Szkolnego Wolontariatu: p. M. Bystrowska i p. K. Curyło

 

 

Szkolny konkurs plastyczny „POMAGANIE JEST COOL”

 

Na przełomie listopada i grudnia został zorganizowany konkurs plastyczny, którego celem było propagowanie idei wolontariatu wśród młodzieży oraz zachęcanie uczniów naszej szkoły do angażowania się w akcje charytatywne.  Wyniki konkursu:

I miejsce – Gabriela Patyk – klasa 2 BC
II miejsce – Nikola Dubin – klasa 3 BC
III miejsce – Zofia Kluza – klasa 2 BC

Akcja charytatywna „110 KARTEK URODZINOWYCH DLA ZUZI WALECZNEJ”

 

Kolejną akcją charytatywną Szkolnego Wolontariatu było przygotowanie kartek urodzinowych dla Zuzi, która zmaga się z glejakiem – nowotworem mózgu! 27 grudnia Zuzia obchodziła swoje 4 urodziny i marzyła o tym, aby otrzymać laurki urodzinowe z życzeniami. W dniu urodzin kartki, wykonane przez uczniów naszej szkoły trafiły za pośrednictwem przewodniczącej szkoły – Julki Jeleń do Zuzi i tym samym sprawiliśmy jej miłą niespodziankę. Rodzice Zuzi przekazują podziękowania całej społeczności szkolnej, za włączenie się w akcję.

AKCJA „PACZUSZKA DLA MALUSZKA”

 

W grudniu 2021 odbyła się coroczna, wpisana już w tradycję szkoły, zbiórka darów w ramach pomocy materialnej dla Diecezjalnego Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Nasza szkoła kontynuuje to dzieło od 19 lat. W akcję charytatywną „Paczuszka dla Maluszka” włączyły się klasy: 1 ER, 2 MR, 2 TE, 2 BC, 3 TM, 3 ER, 3 THG, 3 TMG, 3 TEG, 3 DRG, 3 BKG, 4 TE, 4 TF, 4 TM oraz pracownicy szkoły.
Akcję zorganizowała i przeprowadziła p. Małgorzata Dziuban wraz z klasą 2 TM

WARSZTATY CUKIERNICZE W PRZEDSZKOLU „PROMYCZEK”

 

Dnia 14 grudnia 2021 r. grupa wolontariuszek ZSEG z klasy 3 BC: Adriana Marek, Magdalena Gucwa, Nikola Dubin pod opieką p. Agnieszki Migdał udała się z wizytą do Niepublicznego Przedszkola „Promyczek”, aby zaprezentować przedszkolakom różne techniki zdobienia pierniczków. Dzieciaki wraz z wolontariuszkami ozdabiały pierniczki, wcześniej przygotowane przez uczniów naszej szkoły

30 FINAŁ WOŚP Z ZSEG

 

 

 

30 stycznia 2022r, uczniowie ZSEG brali udział w 30 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierając pieniądze na zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Pomimo niesprzyjającej aury 18 wolontariuszy wyruszyło na ulice Tarnowa by zbierać pieniądze do orkiestrowych puszek. Razem udało się zebrać 6737,97 złotych.
Dziękujemy mieszkańcom Tarnowa za hojność, a wolontariuszom za ich determinację, pomysłowość i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

ZSEG dla Ukrainy

 

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Wolontariatem przeprowadził zbiórkę w ramach wsparcia uchodźców z Ukrainy. Zbierano m.in.: żywność długoterminową, środki higieny osobistej, wodę mineralną, śpiwory, karimaty i inne. Zebrane dary zostały przekazane do punktu pomocy uchodźcom.

WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 

 

 

W dniach 1 i 2 kwietnia 2022 r. wolontariusze naszej szkoły prowadzili Wielkanocną Zbiórkę Żywności w sklepach: „Kaufland” oraz „Dąbrówka” w Mościcach. Zebrano znaczącą ilość artykułów spożywczych, bo aż  ok. 600 kg! Produkty te zostaną przekazane na pomoc potrzebującym z terenu miasta Tarnowa.

Wolontariusze zaangażowani w kwestę: A.Sarwa, M. Bilińska, A. Molczyk, W.Oleksy ,A. Galara, A. Stypka, M.Okońska – 1TD, A. Bąk, A. Bodzioch, M. Łukasińska, W. Armatys – 3 BK, D. Biała – 2 BC, A. Cichy -1 BC.

Opiekę nad wolontariuszami sprawowali nauczyciele: p. Małgorzata Skrabacz, p  Elżbieta Stachura, p Agnieszka Stala, p. Halina Stec, p.Anna Stus, p Aleksandra Szczygiełek, p.Renata Wróbel.

 Dziękujemy wszystkim organizatorom za przeprowadzenie akcji oraz dobroczyńcom za wsparcie.                            

Świąteczne kartki dobroczynne - WIELKANOC 2022

 

 

To kolejna akcja charytatywna, którą przeprowadził Szkolny Wolontariat w dniach od 30 marca 2022 r. do 07 kwietnia 2022 r. Wolontariuszki z klas III TD: A. Ptaśnik, M. Wójcik oraz  II TE: M. Kocik i G. Bańbor rozprowadzały dobroczynne kartki wielkanocne. W tym roku dochód ze sprzedaży kartek przeznaczony jest na Fundusz Wsparcia Dzieci z Ukrainy, prowadzony przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Sprzedano 50 kartek, a uzyskana kwota ze sprzedaży wyniosła 170 zł.

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie naszej akcji!

Majowa zbiórka dla Kocurka”.

 

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt, ma na celu wsparcie tarnowskiej fundacji „Zmieńmy świat”, która troszczy się o bezdomne koty, prowadząc m.in. koci szpitalik.